Počet zobrazení stránky

pondělí 9. října 2017

Dostíkův drobný report z OC Elmingard

Dostíkův drobný report z OC Elmingard


Dlouho jsem uvažoval zda-li vůbec na OC půjdu, jelikož jsem měl v osmé edici nahraných dohromady pět her (a to i s Apple Dice Roll turnajem) a navíc ostatní z klubu nejeli.. Dalším problémem bylo že jsem se nemohl rozhodnout co vlastně chci hrát. Přemýšlel jsem o tom, že bych vzal něco kompetitvního:

Tryhard list

Battalion
HQ1: Sanguinary Priest 
HQ2: Chaplain
Troop1: Tac Marines, Missile Launcher
Troop1: Tac Marines, Missile Launcher
Troop1: Tac Marines, Missile Launcher
Elites2: 13 Death Company, 2xPFist&Bolter, 1xPSword & Plasmapistol
HS1: LR Crusader, Twin Ass Cannon, Hurricane Bolters
Air Wing Detachment
Flyer1: Stormraven, TL Multimelta, TL Assault Cannon, Stormstrike ML, Hurricane bolters
Flyer2: Stormraven, TL Multimelta, TL Assault Cannon, Stormstrike ML, Hurricane bolters
Flyer3: Stormraven, TL Multimelta, TL Assault Cannon, Stormstrike ML, Hurricane bolters

ale pak jsem si řekl že na nějaké tryhardení kašlu, nemám nahráno a chtěl jsem si hry spíše užít než snažit se hrát na výsledek, proto jsem vzal absolutně noob list který neměl synergii ani potenciál cokoliv uhrát (nehrál jsem gardu podle kodexu kde jak lemany tak hellhoundy dostaly nechutný boost). Proto jsem hrál modely které jsem si chtěl otestovat, vědět co vlastně garda umí.

Finální list

Imperium Battalion
HQ1: Sanguinary Priest
HQ2: Chaplain
HQ3: Company Commander
Elites1: Command Squad, 4xPlasma
Elites2: 13 Death Company, 2xPFist&Bolter, 1xPSword & Plasmapistol
Troops1: Infantry Squad, Plasmagun
Troops2: Infantry Squad, Plasmagun
Troops3: Infantry Squad, Plasmagun
HS1: LR Crusader, Twin Ass Cannon, Hurricane Bolters 
Imperial Guard Vanguard Detachment
HQ1: Company Commander
Elites1: Command Squad, 4xPlasma
Elites2: Special Weapon Squad, 3xPlasmagun  
Elites3: Special Weapon Squad, 3xPlasmagun
Fast Attack1: Hellhound, Inferno Cannon, Heavy Flamer
HS1: Leman Russ Demolisher, Heavy Bolter
HS2: Manticore, Heavy bolter
Flyer1: Valkyrie, Hellstrike Missiles, Multilaser
Flyer2: Valkyrie, Hellstrike Missiles, Multilaser


Rozdíl v síle listů je očividný, tři vrány jsem vyměnil za dva asi nejhorší flyery v celé hře a přidal tanky které jsou v indexu velmi slabé.


1.hra – Skaven a jeho Drukhari (Dark Eldaři) - Relic

První hru jsem dostal Skavena a jeho střelecké deldary, hrál tři raidery, tři venomy,
dva ravagery,stíhačku, bombardér, pětičku scourges, incubi se succubou a archonem.
Se Skavenem hraju snad na každém turnaji a mám s ním záporné skóre, snad vždy mě uklidil. Jedinou šancí jak něco uhrát bylo rozjet se se vším dopředu a doufat v to že death company zaúřaduje. Začínal jsem, což je pro mě životně důležité. Skaven udělal v deploy chybu kdy dal Scourge hned doprostřed stolu kde byly snadným cílem pro hellhound s land raiderem a já uhrál first blood. Ve Skavenově prvním kole jsem přišel o Land Raider, jeho bomber mu dal 8 mortal woundů a zbytek dostřílel dark lancemi. Naštěstí pro mě se u Skavena objevila další chyba kdy s Raiderem generálské jednotky (incubi s charaktery) přijel blíže k Death Company. Ve druhém kole jsem mu ten raider otevřel a Death Company to celé sežrala. Za zmínku stojí command squady a SWS vypadnuvší z Valkýry jež v jeho růžku zapomocí overchargovaných plasem parádně nahlodali Ravagery (v každé valkýře jelo 7 plasem). Končilo se ve 4. kole kdy jsem nekontestovaně držel relic a tak jsem vyhrál 16:4. Pokud bychom pokračovali mohlo to dopadnout ještě lépe..

 2.hra – Dominic s Primaris mariňáky – Náhodně bodované objectivy

                Byl jsem překvapen když mi oznámil že jel ze Švýcarska do Prahy jen kvůli OC. Hrál Thermal Cannon knechta, pětičku intercessorů, hellblastery, sniper scouty, tacticálu, lieutenanta, captaina, techmariňáka, dva dready a predátor. Deploy jsem dokončil první díky čemuž jsem dostal +1 k začátku, takže jsem začínal i přesto že jsme oba hodili jedničku. Bohužel, ukradl mi iniciativu a v prvním kole jsem přišel o Land Raider, takže death company utíkala k soupeři pěšky. V mé střelecké fázi jsem byl i přes množství střelby zabít tři intercessory. Byl jsem z toho velmi špatný, měl jsem co dohánět. Soupeř navíc při každé střelbě kontroloval jak co vlastně střílí takže jeho kola byla velmi pomalá. Ve třetím kole jsem konečně doběhl s Death Company, vyložil plasmy z valkýr a začal uzobávat za jeho armády. Death Company proběhla hellblastery a zastavila se v intercessor seržantovi, SWS a command Squada uzobla plasmami 10 woundů z knechta, druhé dvě squady usmažili špatně napozicovaného techmariňáka. Začínalo to vypadat dobře, měl jsem šanci ho wipenout ve dvouch kolech. Bohužel Vítek zahlásil že budeme muset končit a tak i přesto že na stole bylo cca 60 modelů jsme museli končit ve čtvrtém kole. V něm mi nachargoval death company knechtem, což nebyl dobrý nápad, protože jsem mu s fistami ubral posledních 7 woundů. death company lačně vyběhla hledat další combat, bohužel charge na 7 palců i s rerollem nevyšel takže jsem smutně poděkoval za hru a šli jsme na body. Já díky infantry squadám držel dva objectivy za dva body, on držel také dva, jeden za dva body, druhý za dva. Na kartičky vyhrál on, na KP jsem to dorovnal jelikož jsem krom land raideru přišel jen o jednu command squadu. A byla z toho absolutní remíza 10:10.. Byla to škoda, kdybych začínal/kdyby bylo více kol vyhrál bych. I tak jsem si hru v angličtině užil, bylo vidět že je to zapálený začátečník takže jsem mu radil, díky čemuž jsem mu vlastně pomohl k lepšímu výsledku (mitigoval jsem mu jeho chybná rozhodnutí takže se hýbal a střílel efektivněji).


3. hra a Václav s orky – 4 objectivy po dvou bodech

                150 orků, z toho 75 storm boyů, 3 kouzelníci, mek s kustom force fieldem, zagstruk, warboss na motorce a nějaké zzapy a lobby.
Tohle byl velmi náročná hra, a to nejen kvůli stavu soupeře (wasted, moc piva a kořalky.. Byl alespoň rozumný v tom že souhlasil s tím že mu budu opravovat movy – 16“ bylo na 12“ pohyb moc) :D . Za tři smity jsem v prvním kole dostal 11 woundů a tak šel hellhound dolů a měl first blood. Stormboyz jsou příšerně rychlí, navíc umí chargovat letadla. S Death company jsem nechtěl vylézt z land raideru, potřeboval jsem aby si roztahal jednotky, multicharge od 120 orků opravdu není to co bych si přál, navíc se jich venca bál. Vylezl jsem s nimi až ve čtvrtém kole, kdy jsem sežral 30 stormboyz a chystal se na 30ku orků. MVP byl land raider, jeho 36 výstřelů ty orky vážně bolí, takže mazal jednotku za kolo. Bohužel potom LR dostal za 3 smity 14 mortal woundů a bylo po ptákách. Končilo se v pátém kole kdy jsem držel dva žetonky stejně jako václav (takže to po FB a linebreakerovi bylo 9:11), bohužel mě ukartičkoval takže jsem prohrál 2:18. To si myslím že nereflektuje hru, vencovi zbylo 40 orků a možná bych byl schoný výsledek alespoň trochu dorovnat (neříkám že jsem si nezasloužil prohrát, jen říkám že rozhodli kartičky které vencovi chodili a mě ne). Možná kdyby nebyl tolik wasted a bral to trochu vážněji tak by ta hra mohla být lepší..Trochu rozladěn jsem zbalil figurky do kufru a zmizel úplně vyčerpán co nejrychleji na kolej. Skoro jsem nespal a tak jsem ráno dorazil dost povadlý, začátek v osm ráno je vražedný. Na turnaj jsem si jako obvykle jel pro 50 bodů a se ziskem 28 bodů za tři hry jsem měl co dělat abych svůj cíl splnil Navíc jsem se bál že budu hrát s Diablem, měl na stole Shadowsword (čti Baneblade) se kterým bych nebyl schopný cokoliv udělat. Naštěstí jsem zjistil že hraju s Křečkem, z čehož jsem byl nadšený.4. hra a Křeček, Big guns never tire a custom mise kde byla celou hru noc

Křeček si koupil gardistický kodexčímž dostal povolení ho rovnou hrát (dostal výjimku), takže měl všechny nové vychytávky jako regimentální pravidla a lemany co střílí dvakrát. Měl 4 hellhoundy (které nově střílí 2D6 místo D6), 2 obyč Lemany, plasma veterány, 60 konscriptů(3x20, každá jednotka byla z jiného regimentu), yarricka, commandery, 10 ogrynů a tři forgeworldové thudd guny(každá má 4D6 výstřelů).
Land Raider s Death company jsem netradičně vyložil úplně na kraji stolu místo veprostřed. Začínal jsem, což bylo více než příjemné, bohužel jsem za celou střelbu zabil jen 10 ratlingů, bylo to víe než smutné. Naštěstí mě Křeček podržel když předvedl přesně to samé. Ve druhém kole jsem Land Raiderem nachargoval dva hellhoundy a díky Frag Assault Launcherům je postupně umlátil :D ty D3 mortal woundy každé kolo vozidla bolí. Potom co jsem zničil první hellhound a křeček odkryl ogryny schovávající se za conscripty jsem navíc vystoupil s Death company. Charge na Ogryny mi vyšel lépe než jsem čekal, křečkovi tam nezbyl ani jeden (což rozhodně nečekal). Za zmínku stojí sebevražedné plasmy které zničili jeden leman russ plasmami a druhý hned nachargovali díky čemuž do konce hry nevystřelil. Udělal jsem chybu když jsem s druhou posaádkou valkýry nevystoupil u těch thudd gunů, stálo mě to další body. Bohužel už jsme neměli čas na to dostat se alespoň do pátého kola, kdy bych byl schopný zničit thudd guny a mít tedy 3 objectivy místo dvou. Měl jsem FB za ratlingy, zvládl jsem linebreaker a vyhrál jsem na kartičky, žel to nebylo žádné oslnivé vítězství. 13:75. hra a Dawex s mechanikem – 4 objectivy po dvou bodech

Mechanikum, navíc FW modely jsou pro mě velká neznámá, takže jsem nevěděl co a jak. Měl Belisaria, pár gravových vozíků, techmariňáky, electropriesty, patnáct scoutů a speciální zakopávající se roboty, kdy potom co se zakopou střílí dvakrát.
Bál jsem se a nevěděl jsem co s tím, potřeboval jsem 9 bodů abych splnil svůj limit, Dawex samozřejmě odmítl. Začínal jsem, popojel jsem vším dopředu a sebral FB za pětičku scoutů (což mimochodem byly jediné mnou způsobené ztráty první kolo), měl bych zatrénovat na házení, manticora zvládla v průměru dva hity za kolo, kdy jsem navíc ještě házel jedničky na wound. Začal jsem být lehce frustrovaný, nezvládal jsem nic zabít, v tomto jsem se spoléhal čistě na death company a ty šílené plasmaguny. Navíc jsem v prvním kole přišel o land raider, kdy jsem se výstupem snažil Dawexe nabaitit aby je rovnou i nachargoval. Také to udělal, já jsem se díky pile inu a následné konsolidaci dostal nebezpečně blízko celému zbytku jeho armády. V mém kole jsem však udělal strašnou chybu v chargi, kdy jsem se blbě napohyboval a tak jsem místo zakopaných robotů promlátil jen přes techmariňáka. V dalším kole mi je dawex vystřílel a já byl v tu chvíli bezzubý. Dawex se však warlordem rozběhl dopředu aby splnil kartičku, což se mu povedlo (byla dohromady za 4 body), já jsem mu tím však zabil warlorda a získal jsem alespoň cenu útěchy. Končilo se „až“ v pátém kole, kdy mi zbyly infantry squady a manticora. Naštěstí jsem držel dva žetonky, takže jsem prohrál jen na KP, smolně o 3, takže výsledek byl 8:12 místo kýžených 9:11 které jsem chtěl získat.


Shrnutí


V generálu jsem se umístil jako 13. ze 26. lidí, což odpovídalo zisku skoro poloviny bodů. V overallu to bylo lepší, barvení mě vykoplo na 7. místo a tak jsem měl alespoň drobnou cenu útěchy a získla jsem i impulz k dalšímu barvení (na Karak snad dovezu překvapení, drobný tajný projekt). Omluvám se za absenci fotek, úplně jsem to vypustil z hlavy.

Rozbor jednotek bude příště (pokud by byl zájem), už teď jsem toho napsal až moc. Děkuji za přečtení tohoto velmi obsáhlého reportu a zase někdy na „čtenou“.

Žádné komentáře:

Okomentovat