Počet zobrazení stránky

pondělí 28. března 2016

Summoner Wars rozbor karet Orkové z tundry

Rozhodl jsem se napsat rozbor karet do hry Summoner Wars a podělit se tak o své názory.
Jako první jsem si vybral národ Orků z tundry, kteří mně přijdou poměrně silní a na začátek z hlediska pravidel docela dobře pochopitelní v rámci první sady karet.
Bohužel s příchodem Mistrovské sady se poměry mezi jednotlivými balíčky začínají dle mého značně prohlubovat.

Balíček 34 karet Orků z tundry je podle mě koncipován spíše útočně. Jako hlavní strategii bych volil přímý útok, zahlcení protihráče jednotkami. Bez možnosti většího protiúderu či znemožnění větších obranných akcí protihráče. Umisťování ledových zdí co nejblíže nepříteli a ve vhodný okamžik jako koncovku útok silnější jednotkou, nejlépe hrdinou na protihráčova vyvolávače.

Teď už jednotlivé karty:

Vyvolávač Grognack
Se svými 7 životy a 4 útočnými kostkami patří mezi nejsilnější vyvolávače. Tento tvrdý chlapík má snad jen jednu vadu na kráse a tou je schopnost pouze útoku na blízko. I tak to z něj dělá poměrně tvrdý oříšek pro jeho nepřátele. Jeho kouzlo Ledové střepiny umožňuje místo standardního útoku pomocí úspěšného hodu kostkou udělit zranění všem nepřátelským jednotkám, které sousedí s vaší zdí. Což s počtem 6 zdí v balíku (3 normální a 3 ledové) dělá docela slušnou šanci tímto způsobem někomu zkomplikovat život. Pokud se vám stane, že třeba nemůžete bojovat ve všech třech soubojích, tak toto kouzlo vás nic nestojí. Často na to při hře zapomínám.
Poslední věc je fakt, že s Grognackem si můžete dovolit i nějakou tu akci na bojišti. Většinu vyvolávačů se moc nevyplatí ukazovat na bojišti. Mají tu nepříjemnou vlastnost stahovat na sebe veškerý útok protihráče. Náš Orkský pořez toho na bojišti se sedmi životy vydrží o trochu více, ale i tak je to risk, který se nemusí vyplatit.

Standardní Jednotky:

Bojovníci
Obyčejná jednotka bojující na blízko 1 útočná kostka, 1 vyvolávací cena a 1 život. Neobyčejnou ji dělá její vlastnost zuřivost. Tato vlastnost říká, že po standardním útoku (jedno zda li zasáhne či ne) hodíte kostkou a při hodu 5-6 jednotka provede pohyb o 2 a ještě jeden útok. Po tomto útoku znova následuje hod na zuřivost. Jednoduše to znamená, že pokud je na koho útočit a dobře padají kostky můžou bojovníci útočit do nekonečna. Není nic horšího než sledovat, jak se pomocí bojovníků, kteří stále zuří, protihráč dostane k vašemu vyvolávači a významně mu v tom dobrém případě jen přičísne ofinu. V tom horším ho zabije. Na tento případ to chce mít ale opravdu pořádný ranec štěstí, ale i to se stává.

Hromotluci
Jejich vyvolávací cena jsou dvě many. Mají dvě útočné kostky a čtyři životy. Což je docela dobré. Jejich vlastnost neohrabanost znamená, že každý útok na ně vedený automaticky uspěje. To sice není nejlepší, ale s jejich čtyřmi životy to chvíli zabere než je protihráč udolá. Proto je tato celkem levná jednotka perfektní jako živý štít či zbržďovadlo nepřátelských jednotek. No a když náhodou k někomu dojdou, tak plácnou dvěma kostkama, což se počítá.

Šamani
Jediná jednotka u Orků schopna střelby na dálku. To je asi jediný její klad. Šamani sice mají dva životy a cena za vyvolání je pouze jedna mana, ale kámen úrazu přijde při útoku, kde oba dva její útoky musejí zasáhnout, aby útok prošel.
Osobně tuto jednotku skoro nevyužívám a povětšinou končí jako mana na mém manovém banku.
Hrdinové:

Krung
Nejdražší a a nejodolnější bijec kterého Orkové mají. Jeho 9 životů z něj dělá tuhého protivníka. Jeho cena 8 zase naopak říká, že se moc na bojiště nepodívá, zvlášť když přijde na ruku na začátku hry. Jeho 3 útočné kostky jsou slušné v kombinaci s jeho vlastností zuřivý rozmach, kterou může útokem zasáhnout všechny karty kolem sebe, když dobře padne kostka. Bohužel může zasáhnout i vlastní jednotky, což už tak fajn není. Ve finále se velice dobře uplatní, když ho pošlete do největšího seskupení nepřátel a tam ho necháte pracovat.

Ragnor
Sic má na obrázku dva úhledné sekáčky, ale bohužel jeho dvě útočné kostky nezachrání ani vlastnost zuřivost. Z pěti životy a cenou za vyvolání pět ho nejčastěji vyhazuji z ruky. Cena 5 za vyvolání je na mě opravdu vysoká.

Blagog
Asi nejlepší šampión orků. Jeho vyvolávací cena 6 je docela stravitelná a bojové číslo 5 je naprosto famózní. Myslím, že v první edici nenaleznete lepšího bijce. Jeho slabina je pouze 5 životů a zásah pouze na 4 až 6. I tak jeho vyvolání znamená opravdu velké problémy pro jeho nepřátele. Není nic lepšího, nežli vyvolat tohoto chasníka co nejblíže vyvolávače protihráče a ukončit jeho trápení.

Karty kouzel

Posily
Tato karta vám umožňuje vyvolat až dvě běžné jednotky na bojiště zdarma. Pokud jich máte zrovna méně na bojišti nežli protivník.
Poměrně silné kouzlo, pokud se použije v ten pravý čas. I když při primární strategii přečíslení protivníka se jeho uplatnění značně snižuje.

Zrození hrdiny
Toto kouzlo vám umožňuje vzít si do ruky libovolného hrdinu z dobíracího balíku.
Dle mého zcela zbytečné. Hrdina tak jako tak do ruky dříve či později přijde. Kartu hned odhazuji.

Ledová zeď
Sice má tato zeď jen tři životy, ale dá se sní celkem účinně blokovat postup nepřítele. Nebo je vhodná na vyvolávání jednotek co nejblíže nepřítele. Na konec se dá použít v kombinaci se schopností vyvolávače, což může být při větším počtu zdí vážný protivníkův problém.

Holomráz
Velice silné kouzlo. Když tuto kartu položíte na jakoukoli jednotku protihráče (včetně vyvolávače) tato jednotka je paralyzována. Nemůže se pohybovat, útočit ani využívat speciální schopnosti. Oponent musí spálit dvě karty magie, aby tuto paralýzu mohl odhodit. Tento efekt se dá ještě kumulovat, což pro oponenta není příjemné.
Holomráz má několik druhů použití. Buď můžete nutit protivníka odhazovat karty z magické zásoby, paralyzovat nepříjemné útočníky nebo si tuto kartu držet v ruce a na konci hry, když protihráč nemá žádné karty, využít jejího efektu. Třeba na nepřátelského vyvolávače.


Na konec přehled všech karet orků:
Ledová zeď 3x
Holomráz 3x
Posily 2x
Zrození hrdiny 1x
Bojovníci 8x
Hromotluci 5x
Šamani 5x
Zeď 3x
Krung 1x
Blagog 1x
Ragnor 1x
Vyvolávač Grognach 1x

Snad vám mé postřehy a názory budou ku pomoci.

Vrba


2 komentáře:

  1. Pěkné čtení. Těším se na pralesní elfy.

    OdpovědětVymazat
  2. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Kolektivní rozum Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60 % větší šance na výhru

    Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

    OdpovědětVymazat